شرط فعالیت اصناف در سرویس مدارس

0

شرط فعالیت اصناف در سرویس مدارس

در حوزه سرویس مدارس برای فعالیت اصناف هیچ محدودیتی وجود ندارد. شرکت هایی که صلاحیت آن ها توسط شهرداری و بخشداری تایید شده باشد و مجوز لازم را دریافت کنند می توانند در حوزه سرویس مدارس فعالیت کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با بیان اینکه در حوزه سرویس مدارس برای فعالیت اصناف هیچ محدودیتی وجود ندارد، گفت: شرکت هایی که صلاحیت آن ها توسط شهرداری و بخشداری تایید شده باشد و مجوز لازم را دریافت کنند می توانند در حوزه سرویس مدارس فعالیت کنند.
مرتضی ضامنی با بیان اینکه سامانه سپند ، سامانه نوپایی است و حمل و نقل دانش آموزی را پایش، ساماندهی و شفاف می کند، اظهار کرد: وقتی بحث شفافیت پیش می آید افرادی در جامعه حضور دارند که از آن گریزانند به عبارت دیگر با شفافیت و ساماندهی یکپارچه منافع برخی ها به خطر می افتد و به واسطه همین موضوع کارشکنی هایی نیز صورت می گیرد.

وی ادامه داد: با این وجود، اما مجموعه وزارت کشور و وزارت آموزش و پرورش به جد در حال پیگیری این موضوع هستند. به طوری که وزیر کشورنامه ای به وزیر آموزش و پرورش فرستادند و این گلایه را داشتند که همکاری در سطح استان ها و مدارس بیشتر شود. به عبارت دیگر با افزایش این همکاری ها می توانیم در سال تحصیلی جدید، اطلاعات سامانه سپند را کامل کرده و پایش نیز انجام شود تا کیفیت ارائه خدمات در این بخش ارتقا یابد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با بیان اینکه مشکلی برای ورود اصناف به این حوزه وجود ندارد و اصناف درخواست اصلاح آیین نامهدانش آموزی را داشتند تا بخشی از این کار به عهده آن ها باشد، گفت: در حوزه سرویس مدارس برای فعالیت اصناف هیج محدودیتی وجود ندارد. یعنی شرکت هایی که در فراخوان شهرداری ها شرکت می کنند و در نهایت شرکت مجاز شناخته می شوند، اگر هم جزو شرکت های حمل و نقلی زیر مجموعه شهرداری ها نباشند و اصطلاحا شرکت ها بیرونی باشند، اما صلاحیت آن ها توسط شهرداری شهر مربوطه تایید شده باشد می توانند در حوزه سرویس مدارس فعالیت کنند.

ضامنی در پایان گفت: این اصناف بایستی حتما از شهرداری ها و بخشداری های مربوطه مجوز لازم را دریافت کنند تا افرادی که قرار است در این حوزه فعالیت کنند شناخته شده و دارای صلاحیت باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.